Ismét kérjük Önt, hogy személyi jövedelemadójá 1%-t ajánlja fel a Jezsuita Nevelésért Alapítványnak, hogy támogathassa a Jezsuita Gimnázium és Kollégium nevelő és oktató munkáját! vebben...

Adószám: 18436501-2-05

Tavaszi szünet: 2015.03.27. - 2015.04.07.

Szünet utáni első tanítási nap: 2015.04.08. Szerda

Kedves Szülők, Kollégák!

A Digitális napló (DINA) webes elérése újra üzemel. Elnézést kérünk a néhány napos kimaradásért. A késöbbiekben lesz még egy rövid leállás frissítés miatt, erről tájékozódhatnak honlapunkról.

Március 18-án az idei nagyböjti lelki napon, a 9-10. évfolyam tehetséges rajzos diákjai rendhagyó programon vettek részt. Ikont festettek a rajztanárok vezetésével. Istent dicsőíteni nem csak szavakkal lehet, hanem alkotással is. Az ikon festés is imádság, ablakot nyit a transzcendens felé. Szép bizonyítékai ennek az elkészült alkotások.

Mindent Isten Nagyobb Dicsőségére

Az ikonok megtekinthetők FB oldalunkon!

 

A Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium és Kollégium Magis kórusa a 2015-ös évben a Képzelt riport egy amerikai popfesztiválról című darabot adja elő.

Másdik turné állomásai:

2015. március 27. 11:00 – Gyöngyös, Mátra Művelődési Központ
2015. március 27. 19:00 – Budapest MOM Színházterme (FB esemény)
2015. március 28. 18:30 – Szécsény, Művelődési Központ (FB esemény)
2015. március 29. 15:30 – Szentendre, Pest Megyei Könyvtár színházterme (FB esemény)
2015. március 30. 11:00 – Győr, Richter Terem (FB esemény

Miskolci előadások:

2015. április 8. 15:00 – Művészetek Háza, miskolci iskolások számára
2015. április 8. 18:00 – Művészetek Háza, turnézáró bemutató

A Zrínyi matematika verseny ünnepélyes eredményhirdetésére iskolánkból 6 diákot hívtak be.

5.évfolyam: Várkonyi Dóra 19.hely
6.évfolyam: Gajdócsi András 14.hely, Mátraházi Krisztián Márk 10. hely
7.évfolyam: Várhegyi Csaba 7.hely
8.évfolyam: Kondás Péter 7.hely, Pacsai Luca 18.hely 

Az idei Országos Középiskolai Problémamegoldó Verseny (OKPV) kiírására közel 100 csapat jelentkezett. Iskolánk csapata, a Borsodi, a selejtező alapján a legjobb 15 között van, így bejutott a március 1-jén (vasárnap) zajló OKPV Döntőre.

A csapat tagjai: Szabó Benedek 12.b; Siroki Szilveszter 12.b; Breuer-Lábady Péter 12.c

Felkészítő tanáruk: Varga Péter

Hajrá Jezsu, hajrá fiúk!

Az Európai Unió által finanszírozott projekt célja, hogy a középiskolás megismerjék a korszerű biotechnológiai laboratóriumi módszereket, együtt dolgozzanak a különböző országok tanulói egy közös témán, megismerjék egymást és egymás kultúráját. Tanuljanak meg teamben dolgozni, fejlesszék biológiai, genetikai és kémiai ismereteiket és az angol nyelvtudásukat. A projekt hivatalos munkanyelve az angol. 

A Teleki Tehetséggondozó Kollégium február 13-án rendezte meg a Wass Albert vers- és prózamondó versenyt, melyen iskolánk több diákja is indult. Közülük Anda Dávid (10.C, felkészítő tanára Soltész Ágnes) és Szemerszki Anna (9.A, felkészító tanára: Varga Péter) 3. helyezést ért el, míg Gyenes Donát (10.C, felkészítő tanára Soltész Ágnes) a zsűri különdíját kapta meg. Gratulálunk nekik!

Dicséret illeti még a részvételért és szép szereplésért Katinszki Boglárkát (9.A felkészítő tanára Varga Péter) és Szrenka Ágostont (10.B, felkészítő tanára Löveiné Árva Melinda).

Dina belépés
:
:
 
Naptár
Tovább a google naptárba...
Közösségi szolgálat
Eredmények


Dugonics András (országos, egyéni)

Felkészítő tanár: Sike László

1.hely: Gedeon Máté Károly,

Felkészítő tanár: Ambrus Judit

8.hely: Pacsai Luca,

3.hely: Gajdócsi András,


Kreatív Történelem (országos, csapat)

Felkészítő tanár: Vályné Gál Csilla

6.hely: Érsok Gábor, Farkas Panna, Nagy Boglárka Gréta, Palócz Bence,


Kis Géniusz Történelmi Vetélkedő (területi, csapat)

Felkészítő tanár: Vályné Gál Csilla

3.hely: Darányi László, Poczkodi Gergely, Tóth Tibor,

Felkészítő tanár: Ambrus Judit

Darányi László, Poczkodi Gergely, Tóth Tibor,


Ábrahám Örzse Emlékverseny (országos, egyéni)

Felkészítő tanár: Csizmarik Irén

2.hely: Lauer Áron,


Megyei Középiskolai rajzverseny (megyei, egyéni)

Felkészítő tanár: Vincze Judit

1.hely: Mádli Boglárka,

2.hely: Csapó Dóra Gabriella,


Magyar vagyok határtalanul (nemzetközi, egyéni)

Felkészítő tanár: Vincze Judit

kiemelthely: Szunyogh Kata,


Kosárlabda diákolimpia (városi, )

Felkészítő tanár: Tóth Gyula

3.hely: Cseke Dániel,


Madarak és Fák Napja Országos Tanulmányi Verseny (megyei, csapat)

Felkészítő tanár: Polák Péter

1.hely: Vály Áron György, Boldogh Benedek, Somoskői László,

2.hely: Barati Noémi, Demeter Ambrus, Liska Tamás,


Gordiusz (megyei, egyéni)

Felkészítő tanár: Gulyásné Vastag Irén

1.hely: Németh Márta,


Gordiusz (megyei, csapat)

Felkészítő tanár: Toró Csaba

1.hely: Németh Márta, Pammer Tamás, Szűcs Botond,


Gordiusz (megyei, egyéni)

Felkészítő tanár: Gulyásné Vastag Irén

3.hely: Pammer Tamás,

4.hely: Szűcs Botond,


OKTV (országos, egyéni)

Felkészítő tanár: Gulyásné Vastag Irén

hely: Pammer Tamás,


Arany Dániel (országos, egyéni)

Felkészítő tanár: Toró Csaba

hely: Homolya Panni, Németh Mihály, Kovács Áron, Debreceni Eszter,


Ârany Dániel (országos, egyéni)

Felkészítő tanár: Toró Csaba

hely: Pákozdi Máté Márk,


Arany Dániel (országos, egyéni)

Felkészítő tanár: Toró Csaba

hely: Gedeon András Sándor,


OKTV (országos, egyéni)

Felkészítő tanár: Toró Csaba

hely: Kovács Bence,


OKTV matematika (országos, egyéni)

Felkészítő tanár: Toró Csaba

hely: Gajdócsi Gergely,


Gordiusz (megyei, egyéni)

Felkészítő tanár: Toró Csaba

10.hely: Kovács Bence,

7.hely: Gajdócsi Gergely,

5.hely: Hatala Imre József,

Felkészítő tanár: Ambrus Judit

10.hely: Volcz Ágoston Marcell,

Felkészítő tanár: Toró Csaba

11.hely: Gedeon András Sándor,

8.hely: Pákozdi Máté Márk,

11.hely: Németh Mihály,

9.hely: Debreceni Eszter,


Zrínyi Ilona (megyei, egyéni)

Felkészítő tanár: Ambrus Judit

18.hely: Pacsai Luca,

Felkészítő tanár: Németh Anna

8.hely: Kondás Péter,

Felkészítő tanár: Sike László

7.hely: Várhegyi Csaba,

Felkészítő tanár: Ambrus Judit

14.hely: Gajdócsi András,

Felkészítő tanár: Mozgó Endréné

10.hely: Mátraházi Krisztián Márk,

Felkészítő tanár: Tóth Tibor

19.hely: Várkonyi Dóra Mária,


100 méter leány hátúszás "B" kat. (országos, egyéni)

Felkészítő tanár:

12.hely: Barják Annamária,


100 méter leány mellúszás "A" kat. (országos, egyéni)

Felkészítő tanár:

5.hely: Vécsei Réka,


Duatlon (országos, egyéni)

Felkészítő tanár: Molnár Attila

6.hely: Nagy Csoma Luca,


Duatlon (országos, csapat)

2.hely: Kertész Anna, Nyárádi Fanni, Nagy Csoma Luca, Bozsik Annamária,

6.hely: Kmetz Ottó, Papp János, Hatala Imre József, Siroki Szilveszter Ákos,

4.hely: Feczkó Botond, Papp Péter László, Soltész Erik, Pós Bertalan, Hangácsi Zsolt, Feczkó Csanád, Havas - Volczer Edvárd Márk, Veréb Balázs,


Duatlon (megyei, egyéni)

1.hely: Pós Polett,


Duatlon (megyei, csapat)

2.hely: Kertész Anna, Nagy Csoma Luca, Bozsik Annamária,


Duatlon (megyei, egyéni)

3.hely: Nagy Csoma Luca,

1.hely: Kertész Anna,


Duatlon (megyei, csapat)

1.hely: Kmetz Ottó, Papp János, Hatala Imre József, Herpai Ágoston,

2.hely: Feczkó Botond, Papp Péter László, Soltész Erik, Pós Bertalan,

1.hely: Pós Polett, Szűcs Boglárka, Demjén Orsolya, Polyák Dominika,


4x50 méter leány gyorsváltó (megyei, csapat)

Felkészítő tanár: Molnár Attila

2.hely: Torma Rebeka, Barják Annamária, Farkas Kinga, Bársony Kata,


Duatlon (megyei, egyéni)

Felkészítő tanár: Molnár Attila

3.hely: Fogarasi Botond,


Duatlon (megyei, csapat)

2.hely: Fogarasi Botond, Lőrincz Bálint, Szűcs Kende Fülöp, Boldogh Benedek,

3.hely: Kriza Anna, Kövesi Karina Dóra, Németh Luca, Feczkó Villő,


Duatlon (megyei, egyéni)

2.hely: Demeter Ambrus,

3.hely: Veréb Balázs,


Duatlon (megyei, csapat)

1.hely: Veréb Balázs, Káplár Ákos, Demeter Ambrus, Hangácsi Zsolt,


100 méter leány hátúszás "B" kat. (megyei, egyéni)

Felkészítő tanár:

2.hely: Barják Annamária,


50 méter fiú mellúszás (városi, egyéni)

Felkészítő tanár:

3.hely: Szilágyi Gellért,


4x50 méter leány gyorsváltó "A" kat. (megyei, csapat)

Felkészítő tanár: Molnár Attila

2.hely: Bodolai Anna, Barati Noémi, Gergely Luca, Kovács Dorottya,


4x50 méter fiú gyorsváltó "A" kat. (megyei, csapat)

Felkészítő tanár: Molnár Attila

3.hely: Juhász András Barnabás, Kara Gábor, Barati Barnabás, Guba Dávid,


4x50 méter lány gyorsváltó "A" kat. (megyei, csapat)

Felkészítő tanár:

3.hely: Sallai Noémi, Szabó Eszter, Vécsei Réka, Kövesi Karina Dóra,


100 méter leány hátúszás "A" kat. (megyei, egyéni)

Felkészítő tanár:

1.hely: Vécsei Réka,


100 méter leány mellúszás "A" kat. (megyei, egyéni)

Felkészítő tanár:

1.hely: Vécsei Réka,


100 méter leány gyorsúszás "A" kat. (megyei, egyéni)

Felkészítő tanár:

3.hely: Sallai Noémi,


4x50 méter lány gyorsváltó "B" kat. (megyei, csapat)

Felkészítő tanár: Molnár Attila

2.hely: Henez Hanna, Kornidesz Petra, Szirmai Júlia Laura, Zelena Zóra Gabriella,


50 méter fiú gyorsúszás (városi, egyéni)

Felkészítő tanár:

3.hely: Szilágyi Gellért,


50 méter fiú mellúszás (megyei, egyéni)

Felkészítő tanár:

2.hely: Szilágyi Gellért,


50 méter fiú gyorsúszás (megyei, egyéni)

Felkészítő tanár:

3.hely: Szilágyi Gellért,


4x50 méter lány gyorsváltó "B" kat. (városi, csapat)

Felkészítő tanár: Molnár Attila

2.hely: Zelena Zóra Gabriella, Szirmai Júlia Laura, Kornidesz Petra, Henez Hanna,


100 méter fiú mellúszás "B" kat. (városi, egyéni)

Felkészítő tanár:

2.hely: Gedeon Máté Károly,


Dugonics András (megyei, )

Felkészítő tanár: Ambrus Judit

1.hely: Gajdócsi András,


Dugonics András (megyei, egyéni)

1.hely: Pacsai Luca,

Felkészítő tanár: Sike László

Gedeon Máté Károly,


Curie (területi, egyéni)

Felkészítő tanár: Tóth Tibor

1.hely: Németh Mária,


Curie (területi, )

2.hely: Vargay András Dávid,

3.hely: Takács Donát,


Curie (területi, egyéni)

4.hely: Czegle Bendegúz Zsombor,


Curie (területi, )

Felkészítő tanár: Ambrus Judit

1.hely: Gajdócsi András,


Curie (területi, egyéni)

2.hely: Szabó Márton,

4.hely: Bordás Alex,


Curie (területi, )

Felkészítő tanár: Sike László

2.hely: Várhegyi Csaba,

1.hely: Gedeon Máté Károly,


Curie (területi, egyéni)

Felkészítő tanár: Ambrus Judit

1.hely: Pacsai Luca,


Varga Tamás (megyei, egyéni)

Felkészítő tanár: Sike László

10.hely: Várhegyi Csaba,


Varga Tamás (megyei, egyéni)

Felkészítő tanár: Sike László

8.hely: Gedeon Máté Károly,


Tiszán innen Dunán túl Országos Népdalverseny (megyei, csapat)

Felkészítő tanár: Herpainé Velkey Klára

2.hely: Gunda Veronika Csenge, Kruppa Katalin, Seszták Anna, Spekker Dorina, Szabó Viktória, Velkey Borbála,

1.hely: Saláta Zsuzsa, Jaszik Julia, Tóth Laura Csenge, Sztankovics Anna,


Tiszán innen Dunán túl Országos Népdalverseny (megyei, egyéni)

1.hely: Németh Márta,


Tiszán innen Dunán túl Országos Népdalverseny (megyei, csapat)

1.hely: Bőke Fruzsina, Litkei Klára, Tóth Virág Eszter, Velkey Sára Mária, Dudás Borbála, Dudás Katalin, Szemerszki Anna,


Tiszán innen Dunán túl Országos Népdalverseny (megyei, egyéni)

3.hely: Feczkó Villő,

1.hely: Velkey Borbála,

3.hely: Jaszik Julia,


Curie kémia verseny (területi, egyéni)

Felkészítő tanár: Ambrus Judit

3.hely: Tinon Augustin,

1.hely: Oláh Soma,


Curie kémia verseny (területi, )

4.hely: Várhegyi Csaba,


Curie kémia verseny (területi, egyéni)

2.hely: Henez Botond,

1.hely: Szűcs Boglárka,


Angol és német nyelvű szavalóverseny (Mezőcsát) (megyei, egyéni)

Felkészítő tanár: Szabó Dalma

1.hely: Bíró Imola Anna,


Hungeocontest angol nyelvű földrajz verseny (országos, egyéni)

Felkészítő tanár: Udvarhelyiné Hyross Amelita

6.hely: Gajdócsi Gergely,


Kosárlabda diákolimpia (városi, )

Felkészítő tanár: Tóth Gyula

3.hely: Raisz Gellért Balázs,


Gyöngyvirág Tankerületi népdalverseny (városi, csapat)

Felkészítő tanár: Herpainé Velkey Klára

aranyhely: Litkei Klára, Tóth Virág Eszter, Velkey Sára Mária, Dudás Borbála, Dudás Katalin, Szemerszki Anna, Bőke Fruzsina, Gunda Veronika Csenge, Seszták Anna, Spekker Dorina, Szabó Viktória, Velkey Borbála,


Gyöngyvirág Tankerületi népdalverseny (városi, egyéni)

aranyhely: Velkey Borbála, Feczkó Villő,

kiemelt aranyhely: Németh Márta,


Langwest Országos Tehetségkutató Tanulmányi Versen (országos, egyéni)

Felkészítő tanár: Buzáné Kiss Judit

1.hely: Somosi Gábor László,


BAz-megyei fizikavetélkedő (megyei, csapat)

Felkészítő tanár: Gonda Gáspár

3.hely: Menyhért József, Pammer Tamás, Dabasi Halász Zsigmond,


Curie matematika verseny (területi, egyéni)

Felkészítő tanár: Tóth Tibor

4.hely: Czegle Bendegúz Zsombor,

3.hely: Takács Donát,

2.hely: Vargay András Dávid,


Curie (területi, egyéni)

Felkészítő tanár: Tóth Tibor

1.hely: Németh Mária,


Szép magyar beszéd (városi, egyéni)

Felkészítő tanár: Lőveiné Árva Melinda

4.hely: Molnár Enikő,

Felkészítő tanár: Herpainé Velkey Klára

2.hely: Németh Márta,


Wass Albert vers- és prózamandó verseny (városi, egyéni)

Felkészítő tanár: Soltész Ágnes

különdíjhely: Gyenes Donát,

3.hely: Anda Dávid,

Felkészítő tanár: Varga Péter

Szemerszki Anna,


CURIE Környezetvédelmi Verseny (területi, csapat)

Felkészítő tanár: Polák Péter

1.hely: Bóka Zsombor, Imregh András István, Pistai Titusz,

2.hely: Kuripla János, Mondok Dávid, Szabó Bence,

1.hely: Demeter Ambrus, Liska Tamás, Oláh Soma,

2.hely: Grenda Luca, Kovács Zsófia, Kövessy Péter Ádám,

5.hely: Csiba Ágota, Kucsma Veronika, Szauervein Zsanett,

1.hely: Boldogh Benedek, Kisfalusi Imre, Nagy Vencel,

3.hely: Fogarasi Levente, Polyák Panna Lora, Vékony Benedek,


OKTV (országos, egyéni)

Felkészítő tanár: Vincze Judit

25.hely: Lauer Áron,


Sportlövészet légpuska 20 lövés (megyei, csapat)

Felkészítő tanár:

1.hely: Palócz Bence, Vékony Bálint, Pál Dávid,


Sportlövészet légpuska 20 lövés (megyei, egyéni)

2.hely: Vékony Bálint,

3.hely: Pál Dávid,


Kispályás floorball diákolimpia (megyei, csapat)

Felkészítő tanár: Tóth Gyula

8.hely: Lövei Patrik, Kmetz Ottó, Szucskó Péter, Hedrik Gábor, Poczkodi Gergely, Pós Bertalan,

5.hely: Barati Barnabás, Feczkó Csanád, Lövei Dávid, Molnár Gábor Bálint, Veréb Balázs,

6.hely: Feczkó Botond, Lövei Patrik, Kerekes Kristóf, Kovács Áron, Pós Bertalan,


Miskolc Város Ifjú Szónoka (megyei, egyéni)

Felkészítő tanár: Lőveiné Árva Melinda

6.hely: Érsok Gábor,

5.hely: Breuer Lábady Péter,

1.hely: Molnár Enikő,


Atlétika többpróba fiú városi körzeti (egyéb, csapat)

Felkészítő tanár: Molnár Attila

2.hely: Sike Zsombor, Dunai Zsolt, Palocsai Ákos, Lőrincz Bálint, Szabó Márton, Fogarasi Botond,


labdarúgás városi körzeti (egyéb, csapat)

Felkészítő tanár: Molnár Attila

2.hely: Sike Zsombor, Dabasi - Halász Gellért, Dunai Zsolt, Kisfalusi Imre, Nagy Vencel, Pacsai Cirill, Szabó Márton, Raisz Gellért Balázs, Rencsicsovszki Bence, Fogarasi Botond, Király Máté,


Dürer Matematikaverseny (megyei, csapat)

Felkészítő tanár: Tóth Tibor

4.hely: Czegle Bendegúz Zsombor, Németh Mária, Várkonyi Dóra Mária,


Bolyai Matematika Csapatverseny (megyei, csapat)

Felkészítő tanár: Tóth Tibor

4.hely: Krajnyák Réka, Molnár Lilla, Németh Mária, Szabó Dorina,


Hittan (városi, csapat)

Felkészítő tanár: Vincze Judit

1.hely: Vasas Anna, Szabó Dominik, Frankó Boglárka, Berecz Máté,


Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny (megyei, csapat)

Felkészítő tanár: Szemerszki Mihályné

3.hely: László Hunor Dávid, Spekker Dorina, Szabó Dominik, Vasas Anna,

4.hely: Feczkó Csanád, Kovács Dorottya, Szauervein Zsanett, Takács Anna, Kovács Lőrinc, Kruppa Katalin, Vancz Máté, Velkey Borbála,

Felkészítő tanár: Hutka József

Árgyel Anna, Oláh Dorottya, Sárkány Egon, Szabó Eszter,

6.hely: Gulybán Csongor, Lukács Barnabás, Németh Benjámin, Takács Donát,

4.hely: Ladányi Anna, Szabó András Márton, Tóth Áron Benedek, Vargay András Dávid,


Tervezz egy designos (országos, egyéni)

Felkészítő tanár: Vincze Judit

1.hely: Kapi Boglárka, Mádli Boglárka, Szunyogh Kata,

Felkészítő tanár: Majorszki András

Kerekes Kisanna,


Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny (megyei, csapat)

Felkészítő tanár: Soltész Ágnes

3.hely: Mátraházi Krisztián Márk, Csobádi Viktor, Raisz Gellért Balázs, Rencsicsovszki Bence,

Felkészítő tanár: Lőveiné Árva Melinda

2.hely: Boldogh Benedek, Juhász - Vankó Gellért Levent, Szarka Edit, Tóbiás Panni,


Gárdus János Megyei Idegennyelvű Szavalóversenyen (megyei, egyéni)

Felkészítő tanár: Szalóki Csilla

2.hely: Molnár Enikő,


Radnóti Miklós szavalóverseny (városi, egyéni)

Felkészítő tanár: Lőveiné Árva Melinda

4.hely: Szrenka Ágoston Péter,


Dürer (területi, csapat)

Felkészítő tanár: Németh Anna

2.hely: Beszterczey Kristóf, Feczkó Villő, Nagy Vencel,


Bolyai Matematika Csapatverseny (megyei, csapat)

Felkészítő tanár: Sike László

5.hely: Bulla Gerald, Gedeon Máté Károly, Juhász András Barnabás, Várhegyi Csaba,

Felkészítő tanár: Németh Anna

6.hely: Gecsei Bendegúz István, Hámori Mátyás, Mérai Lilian Pilar, Oláh Marcell,

Felkészítő tanár: Tóth Tibor

4.hely: Krajnyák Réka, Molnár Lilla, Németh Mária, Szabó Dorina,

Felkészítő tanár: Németh Anna

3.hely: Demeter Ambrus, Kondás Péter, Liska Tamás, Oláh Soma,


Hívunk, jöjj, mert késve késő! (megyei, csapat)

Felkészítő tanár: Vass Krisztina

2.hely: Demjén Borbála, Kakuk Zita, Kollár Kitti, Ötvös Anna, Váczy Lili,


A méhnyakrák megelőzhető: védőoltással, szűréssel (megyei, csapat)

Felkészítő tanár: Vass Krisztina

4.hely: Pós Polett, Spekker Dorina, Bodolai Anna, Szklenár Eszter,


Heti gondolat