• Programok
  • Beszámolók
  • Rendezvények
  • Egészen közelről láthattuk Ferenc pápát - a 11 C Rómában

Egészen közelről láthattuk Ferenc pápát - a 11 C Rómában

Boldogan mondhatom, hogy a római zarándoklat az egész osztályunkat összekovácsolta. A hosszú utazás alatt lehetőségünk volt sokat beszélgetni. Nagyon sokat köszönhetünk

Jancsó Árpi jezsuitának, aki kapcsolatot teremtett köztünk és a helyiek között, valamint egykori római lakosként érdekes történeteket mesélt a város látványosságairól. Köszönettel tartozunk osztályfőnökünknek, Bredács Éva tanárnőnek is, aki az előkészületeket szervezte. A szállásunk Róma külső részében egy kollégiumban volt, ahonnan metróval juthattunk be a belvárosba. A zarándoklat egyik legfelemelőbb része a pápai audiencia volt. Egészen közelről láthattuk Ferenc pápát, aki a rövid szertartás után minden zarándokot megáldott. Esténként különféle éttermekben vacsorázhattunk, ahol az olasz konyha ízeit tapasztalhattuk meg. Jó érzés volt egykori kollégiumi nevelőnkkel, András Csaba jezsuitával találkozni. Számomra a legszebb épület a jezsuiták főtemploma, az Il Gesu volt. Megtapasztalhattuk az egyház gazdagságát mind anyagi és eszmei szempontból. A zarándoklat elmélyítette mind Istennel, mind a társainkkal való kapcsolatunkat.
Torma Márton 11 C

Last modified on Wednesday, 13 June 2018 12:20