• Programok
  • Beszámolók
  • Rendezvények
  • A Talpramagyart már sokszor elmondták – de mit is jelent a szabadság? A 12.A rendhagyó ünnepélye

A Talpramagyart már sokszor elmondták – de mit is jelent a szabadság? A 12.A rendhagyó ünnepélye

A 12.a osztály megmutatta, hogyan lehet úgy játszani, hogy az méltó legyen 1848 szelleméhez, a hősök áldozatához. S a játéknak, a különleges koreográfiának, és a rendhagyó megközelítésnek köszönhetően nem is - a szó szoros értelmében vett - megemlékezésen vettünk részt, s nem is a már megszokott múltidézés volt a középpontban, hanem – Holczinger Ferenc SJ igazgató atya szavaival élve - a diákok a múltat hozták  ide a jelenbe, hogy ezáltal valóban közelebb kerülhessünk a forradalom embereihez: vágyaikhoz, érzéseikhez, feladataikhoz. Vagyis...

 március tizenötödike nem csak történelmi múlt. A jelen is.
Átélhettük újra, mit jelent a kokárda, mit jelent magyarnak lenni, s mit jelent egy közösség része lenni.

Ameddig piros lesz a vér,
Ameddig fehér lesz a hó,
Amíg zöldell a rét füve,
Míg lesz magyar szív, dobbanó:

A keblünkről letilthatják,
Letéphetik a három színt,
Keblünkről beljebb vándorol,
Befogadják a szíveink.

 

Last modified on Thursday, 14 March 2019 12:20