• Programok
  • Beszámolók
  • Projektek
  • Férfi-női szerepek a társadalomban - közös projekt spanyol diákokkal

Férfi-női szerepek a társadalomban - közös projekt spanyol diákokkal

2018.február 22-től 25-ig 19 spanyol jezsuita diák és két kísérő tanár tett látogatást iskolánkban egy két éve tartó projekt keretében. A miskoci projektmunka témája: Különbségek és hasonlóságok - Férfiak és nők helyzete, a társadalomban betöltött szerepük.

A spanyol diákok csütörtökön, korai indulás után délután 3 óra körül érkeztek meg. Másnap délelőtt a spanyol tanárok által vezetett foglalkozáson vettünk közösen részt, melynek témája az egyenjogúság volt, ebéd után városnézés következett, majd egészen vasárnap délelőttig szabad kezet kaptunk a programok szervezésében. Péntek este bowlingozni mentünk és közösen vacsoráztunk egy pizzázóban, szombaton délelőtt korcsolyáztunk, majd a barlangfürdőben pihentünk. Cserediákjainknak nagyon tetszett a program, hiszen korcsolyázni ritkán van lehetőségük, valamint a barlangfürdő is különleges élményt nyújtott számukra. Vasárnap délelőtt elbúcsúztunk a diákoktól, akik Budapestre vonatoztak, majd kedden repültek vissza Spanyolországba. A program keretében mi április 12-én látogatjuk meg őket iskolájukban, Tudelában, majd eltöltünk két napot Madridban is. Az ilyen nemzetközi projektek remek alkalmat szolgáltatnak diákjainknak az angol nyelv használatára, más országok fiataljainak, kultúrájának megismerésére, és barátságok, kapcsolatok kialakítására. (Káplár Anna 10. C)

Last modified on Friday, 09 March 2018 14:55