• Beszámolók
  • Projektek

JEEP 2018 Milánó

A 12. évfolyamról Juhász Anna, Demjén Borbála, Révész Eszter, Kakuk Zita, Tucsek Máté, Poncsák Ádám, Hajas T. Boldizsár képviselték iskolánkat a JEEP (Jesuit European Education Project) találkozóján. Beszámolójuk alább olvasható.

Idén is megrendezésre került az Európai Jezsuita Oktatási Projekt, a JEEP Olaszországban. A milánói projekt célja a keresztény európaiság-tudat, a vitakultúra és a globális érzékenység kialakítása az Európai Unió Parlamentjéhez hasonló körülmények megteremtése által. A diákok hét, 8 tagú bizottságban a dolgoztak, a tagok a különböző uniós tagországokból érkeztekt. Belgium, Franciaország, Horvátország, Lengyelország, Litvánia, Olaszország, Spanyolország és Magyarország küldöttei az Európai Unió egyes problémáira kerestek megoldást határozatok formájában. Terítékre kerültek az emberi jogok, egy új Schengen létrehozása, a környezetvédelem, a regionális érdekek káros hatása az Unióra nézve, egy új politikai nemzedék kinevelése, az uniós jogrendszer és az európai identitás. Hatalmas élmény volt személyesen megismerkedni más nemzetek fiataljaival. Közelebb kerültünk az olasz kultúrához, konyhához, a „Dolce far niente” életfelfogáshoz.
Köszönjük Juhász-Nagy Andrea és Csizmarik Irén tanárnő áldozatos munkáját és a lehetőséget az iskolának!

a cikket Juhász Anna, Poncsák Ádám és Hajas T. Boldizsár írta.

Sponsors: WizzAir, Kosibusz, Jezsu

Last modified on Monday, 16 April 2018 14:21