• Programok
  • Hírek
  • Aktuális hírek
  • Ma éjfélig - jelentkezés fakultációra - 10. évfolyamosok figyelmébe

Ma éjfélig - jelentkezés fakultációra - 10. évfolyamosok figyelmébe

Kedves 10. évfolyamos Diákok és Szülők! Elindult a jelentkezés a 2018/2019-es tanévben induló 11. évfolyamos tantárgyi órák felvételére. Kérjük, hogy minden 10. évfolyamos diák töltse ki a jelentkezést! A jelentkezési felület elérhető IDE KATTINTVA:
Határidő: május 31. csütörtök 24:00 óra. A 11. évfolyamos tantárgyi órák között szerepelnek:

• kötelező érettségi tárgyak,
• olyan tantárgyak, amelyeken kötelező részt venni,
• választható érettségi tárgyak.
A tantárgyak között vannak, amelyeknél a képzés
• emelt szinten,
• középszinten
• alapóra keretében történik.
A választást elsősorban a továbbtanulási szándék határozza meg. Emelt szintű képzés választását javasoljuk, ha az adott tantárgy szükséges a tervezett egyetemi képzéshez. Amennyiben a továbbtanulási irány még bizonytalan, érdemes azokat a tantárgyak emelt szinten tanulni, amelyek felmerülhetnek továbbtanulási tárgyként.

A 11. évfolyamon az összes tantárgyi órák száma legalább 30 óra, de legfeljebb 40 óra lehet. Ez azt jelenti, hogy a 28 kötelező óra mellett minden diáknak legalább egy tantárgyat emelt szinten kell tanulnia.

A megadott határidőig a jelentkezés módosítható.

Last modified on Thursday, 31 May 2018 14:01