Csodaország az EYE project-tel! November 9-ig még van idő jelentkezni!

Meghosszabbított jelentkezési határidő: november 9!!! If you are in the 11th grade, and want to read your way all the way to Bonn this year with the EYE project, please send your motivational letter until 5 November. The book this time is Alice in Wonderland by Lewis Carroll. Read the details below:

 

2018. szeptember 28 - 30 között a Buzáné Kiss Judit és Taba Viola tanárnők EYE Projekt előkészítő hétvégén vettek részt a németországi Bonnban. Az EYE Projekt egy nemzetközi olvasási projekt négy ország diákjainak és tanárainak részvételével, melynek célja minden évben egy adott irodalmi mű egy héten keresztül történő feldolgozása kreatív formában, kiscsoportokban. A projekt helyszíne minden évben más, Belgium (Ghent), Olaszország (Torino) és Németország (Bonn), Magyarország (Miskolc). A program főbb jellemzője az országonkénti 15 fő, angolul jól beszélő, kommunikatív 10 - 11. évfolyamos diák becsatlakozása egy több napon keresztül tartó műhelymunkába, ahol a diákok vegyes nemzetiségű kiscsoportos keretben, különböző kreatív feladatok segítségével dolgoznak fel egy előre kiválasztott irodalmi művet tanári irányítás mellett.
Az idén Lewis Carroll klasszikusát, az Alice Csodaországban című művét választottuk a projekt témájául. A projektet 2019. március 09-16. között tartjuk Bonnban, és várjuk az érdeklődő 11. évfolyamos diákok jelentkezését. Akit érdekel, kérjük, írjon egy motivációs levelet angol nyelven, fél A4-es oldal terjedelemben, melyben egy rövid bemutatkozás után, fogalmazza meg, miért szeretne csatlakozni a projekthez. Az e-maileket This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., illetve This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. címeken várjuk. Határidő: 2018. november 5.
A projektben részt vevők végleges névsoráról a szaktanárok és osztályfőnökök közösen döntenek. A döntésben a szakmaiságon túl szerepet játszik a diák magatartása és szociális kompetenciája is.
Miskolc, 2018. október 26.

Last modified on Sunday, 04 November 2018 17:33