Gyűjtés a Szent Damján tábor céljára - április 1-12.

Kedves Szülők és Diákok! Csatlakozzunk a Szent Damján tábor támogatóihoz. Iskolánkban április 1-jén a H1-en vendégünk lesz a Szent Damján tábor szervezője. Hétfőn és kedden gyűjtést rendezünk a Szent Damján tábor céljára. Kérjük, támogassátok a fogyatékkal élő gyerekek táboroztatását akár egy Túró Rudi árával, vagy amennyit erre a célra fel tudtok ajánlani. Az adományokat diákjaink fogják összegyűjteni a két nap folyamán. A Szent Damján tábort görögkatolikus papnövendékek hozták létre. Elsődleges célja, hogy hogy azokon a családokon segítsen, ahol fogyatékkal élő gyermek van. A tábort minden évben...

a közép- és enyhe fogyatékkal élő, 8 és 20 év közötti gyermekek számára hirdetik meg. A résztvevők főleg értelmileg sérültek, de a tábor kapui nyitottak bármilyen fogyatékkal élő gyermek számára. A tábor eredeti célkitűzése a családok segítése, de a lehetőségek adta kereteken belül szívesen fogad gyermekeket intézményekből is.
Segítőként részt vehet az, aki elmúlt 16 éves, és kedvet érez az ilyen jellegű munkához. A legtöbb segítő a gimnáziumok felsőbb osztályaiból és az egyetemekről kerül ki, de a tábor sok, ma már önálló egzisztenciával rendelkező embert, házaspárt is vonz. A Damján táborban évek óta mintegy 40-90 fogyatékkal élő gyermek és közel 100 segítő vesz részt. A táborban való részvétel a kezdetektől fogva ingyenes mind a gyermekek, mind az önkéntes segítők számára, és felekezettől függetlenül mindenkit szeretettel fogadnak. A költségeket adományokból és pályázati pénzekből finanszírozzák a szervezők.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/jezsu/public_html/gimnazium/templates/wt_edu_pro/html/com_k2/templates/default/item.php on line 249
Last modified on Friday, 05 April 2019 14:46