• Szakkörök
  • Kínai nyelvi program
Tuesday, 30 April 2019 11:40

A kínai kultúra napja a gimnáziumban

A hatodik évfolyamosok a kínai program vendégei voltak az áprilisi közösségi szombaton. A jezsuban tömörült a Magyarországon dolgozó kínai tanárok nagy része, itt volt a Konfuciusz Intézet igazgatója, és a kínai nyelvet tanuló diákjaink Fanfan és Zoé tanárnők irányításával megszervezték, levezényelték, sőt, végig tolmácsolták a mozgalmas eseménysorozatot, melyben volt zene, sport, kalligráfia, hajtogatás, kézműveskedés, teaszertartás, húsgombóc-evés. (Képek ITT) A kínai programot bemutató füzet hamarosan megtekinthető ITT. „A hatodik évfolyam...

Last modified on Wednesday, 15 May 2019 12:35
Wednesday, 10 April 2019 09:37

Kínai kultúra napja - április 13.

Kínai program a 6. évfolyamos diákok részére. Kínai vendég tanárok és előadók. Ismerkedés a nyelvvel, kultúrával, étel kóstolás, kézműveskedés, zenei és kung-fu bemutató. Szeretettel várják a hatodikosokat a kínai tanárnők és a kínaiul tanuló diákok, akik a tolmácsolásban fognak segíteni!

Last modified on Wednesday, 15 May 2019 12:36

Teaceremónia, ételkóstoló (nagyon finom!), kalligráfia, „gu zheng” (leginkább a citerára hasonlít) hangszeres bemutató, kungfu, ének, tánc, konfettiágyú...(Képgaléria ITT). A közösségi hétvége keretében rendeztük meg a kínai kultúra napját, ami már hagyománnyá vált iskolánkban. A cél idén is az volt, hogy kicsit közelebb hozzuk Kínát és kultúráját a hatodik évfolyam diákjaihoz és az érdeklődőkhöz. Dr. Li Qikeng a Budapesti Konfuciusz Intézet kínai igazgatója és 12 tanára, valamint egy kung fu mester

Last modified on Wednesday, 15 May 2019 12:36

Kedves Hatodikosok! A közösségi hétvége keretében megismerkedhettek a kínai kultúrával. Különböző helyszíneken változatos programokkal várunk benneteket. Angol tanárok segítenek majd, amikor esetleg tolmácsolásra lesz szükség. Készüljetek jó kérdésekkel! Szeretettel várnak szombaton Ming és Sijia tanárnők.