• TÁBOROK
  • Sítáborok

Szabó Alexa 2017. július 31-én Székesfehérváron háromtusa egyéni országos bajnok lett U15 korosztályban. Alexa eddig is minden évben kiemelkedő eredményeket ért el, először kéttusában, most pedig háromtusában is, vagyis ettől az évtől a futás és az úszás mellé a lövészet is hozzáadódott. Csak mellékesen tette hozzá, hogy idén már versenyzett 3 évvel idősebbekkel is, vagyis négytusában (vívás adódik az előző három sportághoz), és az országos bajnokságon 7. helyezett lett. Alexa lovagolni is nagyon szeret, de arra még várnia kell, kb. 16 éves koráig, hogy lovaglásban is versenyezhessen, vagyis a teljes öttusában is megmutathassa, mire képes. "Addig csak otthon lovagolok." A kérdésre, hogy mikor lesz a következő veresny, rövid gondolkodás után rávágta: két hét múlva. Sok erőt és sok sikert kívánunk tehetséges élsportolónknak!

Last modified on Monday, 25 September 2017 15:37

A tudásunk gyarapítása nem érhetett véget a matekórán, hanem az esti szabadidőben önfejlesztés céljából könnyebb-nehezebb feladatokat oldhattunk meg.

Friday, 22 September 2017 14:23

Vendégünk Petrás Mária

Az Isteni Ige temploma, vagyis az Avasi jezsuita templom búcsúja alkalmából érkezett Miskolcra Petrás Mária, aki varázslatos hangulatú kerámiáival és még varázslatosabb hangjával vált híressé nemcsak Magyarországon, hanem Európa-szerte. Az erdélyi csángó művésznő nemzeti viseletében, mint a hagyományok megtestesülése állt a diákság elé a H1, vagyis a hét első órája keretében. Nemcsak ruhája, beszéde is archaikusnak tűnt a modern környezetben. Elmesélte, hogy milyen kalandos és küzdelmes úton vált keramikus művésszé, beszélt műveiről, és arról a percről, amikor rájött, hogy „csak az Istennel kell foglalkoznom”. Azóta minden műalkotása Istenbe vetett mélységes, élő, elevenítő hitéről, istenszeretetéről, a Szűzanya iránti odaadásáról mesél. A beszélgetés végén szerényen így szólt, „Most egy egész kis rövidet eléneklek nektek. Nem is, inkább három kis rövidet.” A felsős gimnazistákkal zsúfolt templomban, olyan mély csend lett, hogy a légy zümmögése, meg a fű növése, meg a hasonló abszurd hasonlatok nem is lennének elegek azt leírni. A kérdésre: „Mi fogott meg benne legjobban?” minden diák habozás nélkül azt felelte: az éneklése. Visszavárjuk Máriát.

16 diák és 2 edző vonult (f)el Jávorkútra szeptember 18-án, hogy öt napon át éjt nappallá téve mélyen elgondolkodjanak magasabb matematikai feladatokon. A felsősök tavalyi sikeres edzőtábora után idén második alkalommal kapnak lehetőséget a bátrak és félelmet nem ismerők, hogy minden bút-gondot-bajt elfeledve, Jávorkút kristálytiszta levegőjében matekozzanak edzőik, Toró Csaba tanár úr és ifj. Polák Péter öregdiákunk biztatásától kísérve. Izgatottan várjuk, milyen benyomásokkal térnek haza!

Szinte már megszoktuk, hogy Beszti, vagyis a 8.B osztályos Beszterczey Kristóf minden évben komoly győzelmekkel tér haza a környező sípályákról.  A Magyar Sí Szövetség honlapján a Callberg SE sízője sportolói pályafutásának kezdeteiről, saját magáról és sikereinek titkáról beszél.

Friday, 22 September 2017 08:49

Fényi Alumni Retro Party október 28-án

Kedves Öregdiákok! Nagy örömmel hívunk és várunk Minden Öregdiákot október 28-án szombaton Miskolcra egy fergeteges Alumni Retro Party-ra. Idézzük fel együtt a 8/4 év emlékét, találkozzunk, beszélgessünk, táncoljunk úgy mint korábban.  Az esemény Facebbok oldala ITT elérhető.  Program (ami már biztos):

Hallgassa és nézze meg elsőként a Túl a Maszat-hegyen musical felvételeit! Támogassa a Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium Magis kórusát! Járuljon hozzá 5.000 Ft támogatással egy DVD+CD csomag előállításához! Adományozás ITT A Magis kórus Túl a Maszat-hegyen turnésorozata,

Last modified on Friday, 22 September 2017 08:46

A művészeti sáv foglalkozások beosztása változott. Az új beosztás megtekinthető ITT "A" hét és ITT "B" hét

Last modified on Wednesday, 20 September 2017 14:14

Első alkalom szeptember 30. A foglalkozások szombati napokon, délelőtt 9 és 12 óra között a Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium és Kollégium ban. A részletekért kattints IDE! Beiratkozni a nyílt napon, az első alkalommal és folyamatosan is lehet!

Last modified on Wednesday, 20 September 2017 08:32
Page 1 of 19