• Lelkiség
  • Heti gondolat
  • Az egészséges élet aranynál többet ér...

Az egészséges élet aranynál többet ér...

"Az egészséges élet aranynál többet ér, az egészséges test több bármi szerencsénél. Nincs nagyobb gazdagság az egészségnél, és nagyobb boldogság a derűs szívnél.” (Sir 30,15)
A kincs általában nem hullik az ölünkbe, a testi-lelki gazdagságért, így az egészségért és a lelki békéért is kitartóan, keményen kell küzdeni. Ráadásul nem heteken vagy éveken keresztül, hanem egész életünk folyamán. Azoknak, akiknek már gyerekkorukban lételemükké válik a mozgás, az egészséges táplálkozás és életvitel, sokkal nagyobb esélyük van arra, hogy ezt a kincset megtalálják, és egész életükben birtokolják, élvezzék. Sőt! Azt se mondhatjuk, hogy mindez magánügy. Hiszen az egyes ember testi-lelki egészsége nagyon is befolyásolja a nemzet állapotát, jövőjét.
Tehát: MOZGÁS! Elkezdeni sohasem késő.