• Lelkiség
  • Heti gondolat
  • „Ne szomorkodjatok, hiszen az Úrban való örvendezés a ti erősségetek.” (Neh 8,10)

„Ne szomorkodjatok, hiszen az Úrban való örvendezés a ti erősségetek.” (Neh 8,10)

Nekünk, keresztényeknek a legfontosabb feladatunk, hogy tovább adjuk az Evangélium üzenetét. Valójában az örömhírt kell terjesztenünk. De ki hallgat egy állandóan szomorú, mindig panaszkodó, fáradt, kedvetlen emberre? Hogy adhatjuk tovább az örömhírt, ha belőlünk épp az ellenkezője árad?
Tudatosan, nap mint nap vegyük számba, hogy milyen sok dolog van, aminek örülhetünk! A ma esti ima alkalmával vegyél elő egy lapot, és írj fel rá egyetlen dolgot, ami örömre ad okot. Holnap tedd meg újra! A következő nap újra ismételd meg! Egy hónap múlva már lesz egy egészen hosszú listád. Beszélgess róla, oszd meg az örömödet a környezetedben lévő emberekkel. Figyeld, mennyivel vidámabb, mosolygósabb lesz általad a világ!