• Lelkiség
  • Heti gondolat
  • „Nem jó az embernek egyedül lenni, alkotok hozzáillő segítőtársat.” (Ter2,18)

„Nem jó az embernek egyedül lenni, alkotok hozzáillő segítőtársat.” (Ter2,18)

A szerelem az egyik legszebb emberi képesség. A mesében is szerelmes lesz a legkisebb fiú a királylányba, s a világirodalom legcsodálatosabb alkotásai sem születtek volna meg ennek az érzésnek a hiányában. Szociológiai kutatások bizonyítják, hogy a magányosan élő emberek hajlamosabbak a betegségre, sőt,...

rövidebb ideig élnek, mint a családosok.
Persze mindannyian tudjuk, hogy nem könnyű megtalálni az igazi társat... Ezért kinek-kinek tenni kell. Először is nyitottnak kell lennünk, és elhinni, hogy szerethetőek vagyunk. És hinnünk kell, hogy Isten segítségére ebben is számíthatunk!
Már ma kezdj el imádkozni azért, hogy Isten mutassa meg, mi a Te hivatásod!
Már ma kezdj el imádkozni azért a fiúért/lányért, akit Ő társadul rendel!
Már ma kezdj el imádkozni azért, hogy ha eljön az idő, IGEN-t merj mondani!
Már ma kezdj el imádkozni azért, hogy az igenetek ÖRÖKRE kitartson!
Már ma adj azért hálát, mert Isten segítségével mindez sikerülni fog!

Last modified on Monday, 11 February 2019 09:07