Szent Miklós rövid látogatása iskolánkban

December 6-án nyolcszáz csillogó szemű kis és nagydiák várta a Mikulást a gumiudvaron, aki szerencsésen meg is érkezett izmos pásztorbot-hordozók és mikulássapis manók kíséretében, akikről

kiderült, hogy szépen is énekelnek görögkatolikus mikulásváró szenténekeket. A Mikulás először bebizonyította, hogy ő az igazi, ugyanis megfelelt a homouzion-homoiuzion teszten, (helyes megoldás: homouzion), aztán számos európai nyelven köszöntötte a gyerekeket, megállapította, hogy jók voltak, majd átadta a szót az osztályfőnököknek, akik megerősítették, hogy valóban jók voltak, majd sorban minden égi és földi jót kívántak diákjaiknak. Ha ez mind beteljesül, lesz sok ajándék, tartalmas pihenés, rengeteg csoki és édesség, és jól működő hasnyálmirigy és máj, hogy a sok eszem-iszom meg ne ártson, és világbéke. A Mikulás végül megáldotta a diákságot, és gyönyörű, zengő hangján énekelni kezdett, miközben a diákok megkapták a jól megérdemelt, legalább 42% kakaóvajat tartalmazó csokimikulásokat, Kinga néni pedig a tanárokat halmozta el szintén jól megérdemelt szaloncukorral.

Last modified on Monday, 10 December 2018 12:47