Elkezdődtek a lelkigyakorlatok Kurtabércen

Megkezdődtek a kurtabérci lelkigyakorlatok,mennek a felsős osztályok a hegyre, sorban, ha esik, ha fúj... a Szentlélek szele pedig mindig fúj Kurtabércen. Az iskolalelkészség két ifjú Laci atyája, Elek László és Petrovics László jezsuiták felváltva vezetik a lelkigyakorlatokat a Parázs csoport lelkes tagjainak segítségével. Álljon itt Dabasi-Halász Gellért és Juhász Zoltán enigmatikus, de vidám hangulatú beszámolója:

A 9.B fáradtan rakta össze a sportnapról megmaradt részeit és indult el Kurtabércre vasárnap reggel kilenckor. Igen jól olvastad, hajnali kilenckor. Már az odafelé út is érdekesnek bizonyult, miután a tervezett induláshoz képest egy jó fél órával később indultunk. A feszített menettempót többször is meg kellett szakítanunk pár kevésbé fürgelábú egyén miatt (akinek inge, vegye magára). Miután megérkeztünk, nagy meglepetésünkre hangos zene szakította meg azt a békés csendet, amiben az osztályunk felbaktatott a házhoz. Ezt a zenét a Parázs tagoknak köszönhettük. Ezután hihetetlenül izgalmas és vicces játékokban vettünk részt a Parázs tagokkal együtt. A nap többi részében olyan beszélgetéseink és feladataink voltak, amelyek a lelki fejlődésünket segítették elő, de ezekről sajnos nem beszélhetünk, nehogy kiszivárogjanak a titkok, és akadályozzuk az utánunk következő diákok spirituális önmegismerését. Az étel egészen mennyei volt, megtudtuk, hogy a konyháról van. Persze nagyon jól esett, köszönjük Loyola Étterem! A fiúk és a lányok összemérték haderejüket több különböző hosszú és kemény csatában. A fiúk győzedelmeskedtek. Az este remek hangulatban telt el köszönhetően egy hörcsögnek. Hétfőn reggel már készülődtünk volna a hazaútra, amikor kiderült, hogy a programnak koránt sincs vége. Néhány igazi lelki gyakorlat után magunk mögött hagytuk Kurtabércet. A lefelé út vidáman telt el, és meglepően hamar le is értünk a hegyről. Alig várjuk, hogy 10-ben is visszatérjünk a hegyre, sokat nevethessünk és feltöltődhessünk együtt.
Köszönjük Parázs, köszönjük Laci atya!
Dabasi-Halász Gellért és Juhász Zoltán a 9.B-ből

Last modified on Friday, 21 September 2018 15:41