• Iskolánkról
  • Információk
  • Történetünk

Iskolánk névadója, Fényi Gyula SJ. csillagász

Fényi Gyula kalocsai csillagászati távcsöve díszíti iskolánk bejáratát. A tudós jezsuita szerzetesről, a Kalocsai Jezsuita Gimnázium obszervatóriumának csillagászáról és tanáráról sokan tudnak, akik a csillagokat ismerik. Nevét a Holdon egy kráter őrzi... "Alig akadt a világon olyan csillagászati kézikönyv, mely ne hivatkozott volna Fényi Gyulára. Rajzai még az angol középiskolai tankönyvekbe is belekerültek... " Iskolánk névadójáról, korát messze megelőző tudományos munkásságáról, és világhírű kutatásairól bővebben IDE KATTINTVA olvashatunk Mentusz Károly1995-ben íródott cikkében. Itt pedig Hannák Judit áttekintő tanulmányát olvashatjuk a napkitörésekről, melynek Fényi Gyula korát megelőző, világhírű megfigyelője volt. A hold magyarokról elnevezett krátereiről, köztük a Fényi kráterről ITT szerezhetünk még több információt.

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/jezsu/public_html/gimnazium/templates/wt_edu_pro/html/com_k2/templates/default/item.php on line 249
Last modified on Friday, 09 November 2018 14:41
More in this category: « Iskolánk története