Czár Anna leleplezte az átveréseket - országos rajzverseny 2. helyezés

Czár Anna (10.C) második helyezést ért el a Fogyasztóvédelmi Egyesületek Országos Szövetsége „Országos Rajzverseny Pályázat”-án "Átverések az interneten" című munkájával. A Fogyasztóvédelmi Egyesületek Országos Szövetsége a Gazdasági Versenyhivatal
támogatásával rendezte meg az „Országos Rajzverseny Pályázatot” Magyarország valamennyi általános- és középfokú oktatási intézményének tanulói számára. A pályázat célja:

a koruk folytán speciálisan védendő fogyasztóknak minősülő diákok tudatos
fogyasztóvá nevelése, körükben a versenykultúrával, valamint a tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatokkal összefüggő ismeretek megalapozása és megerősítése. A fiatalok aktív használói a mindennapokban az internetnek és a közösségi médiának, rendkívül gyakran találkoznak kereskedelmi gyakorlatokkal és nekik címzett reklámokkal. Fel kell tehát a diákokat készíteni a tudatos fogyasztói magatartásra és arra, hogy a szükséges ismeretek birtokában a kellő gyanakvással kezeljék a megtévesztő, vagy annak tűnő ajánlatokat, hiszen korukból fakadóan kevésbé tudatosak.

Last modified on Friday, 07 June 2019 10:47