Nemcsak betűzés!

Tóth Dorottya 5b osztályos tanulónk a városi Sepelling Bee győztese. A miskolci Spelling Bee nemcsak betűzésről szólt, sokkal összetettebb feladatokat kellett az ötödikes versenyzőknek megoldaniuk. Dorka elmesélte: „Az első fordulóban fogalmazást kellett írni három képről angolul, ezt felolvasni, bemutatkozni, aztán magyarul mondtak öt szót, azokat angolra lefordítani és betűzni. A második fordulóban 5 hiányos szót kaptunk, azokat kellett kiegészíteni és lebetűzni.” Tudjuk, hogy a betűzés még az angol anyanyelvűelnek sem

megy könnyen, innen a Spelling Bee - az USA-beli betűző versenyek hagyománya. Bár az amerikai verseny logójában szerepel egy csíkos méhecske, a bee szó igazából egyáltalán nem a méhecskére utal, hanem egy régi angol kifejezés, melynek jelentése összejövetel. Gratulálunk diákunknak sikeres szerepléséhez!

Last modified on Thursday, 28 November 2019 15:06