Időutazásos novellával első helyezett – Krajnyák Zsófi

Krajnyák Zsófi 8. b osztályos tanulónk első helyezést ért el 2060 című novellájával a Pagony kiadó „Abszolút történelem” című novellapályázatán. Wéber Anikó írónő így ír róla: „Zsófia olyan szereplőket teremtett, akikkel könnyű azonosulni, velük együtt izgultam végig az eseményeket. A történet beszippantott olvasás közben, és mély benyomást tett rám.” A teljes laudációt ITT lehet megnézni (görgetni kell egy darabig lefelé, Zsófi nevéig), Zsófia novelláját ITT olvashatjuk el. „Az én figyelmemet Hutka Józsefné, Andi néni...

hívta fel a pályázatra, mivel ő tudja, hogy mennyire szeretek írni. A téma szerint abba a történelmi korszakba kellett visszamennünk, amelyik legjobban érdekel minket. Minden kategóriában kettő nyertest hirdettek, 14-16 éves korosztályban én vagyok az egyik díjazott. Nagyon izgatott voltam az eredmények miatt, mert ezelőtt sohasem jelentkeztem még ilyesmire. Elsős korom óta rengeteget olvasok, megszámlálhatatlanul sok időt töltöttem könyvek olvasásával. Mindig olyan rengeteg könyvet vettünk ki a könyvtárból, hogy meg kellett hosszabbítani a kölcsönzési időt. Mi nem birtokoljuk a könyveket, hanem kivesszük a könyvtárból és elolvassuk. Az első mesémet harmadikos koromban írtam és ahhoz képest, hogy milyen kicsi voltam, elég hosszú lett - 54 oldal A5-ös papíron. Azóta is szívesen írogatok, egyelőre inkább csak magamnak.” (Krajnyák Zsófi 8.b) 

Last modified on Wednesday, 08 April 2020 10:00