Irány az országos! – Fényes eredmények a Bolyai matematika csapatverseny megyei döntőn

Október 13-án, pénteken fényesen szerepeltek diákjaink a Bolyai matematika csapatversenyen. Hatodikosaink Tudósok(k) csapata – Balajti Boglárka, Várhegyi Attila, Murvai András, Vargay Tamás – a dicső első helyen végeztek, és november 18-án részt vesznek az országos döntőn, ahol nemcsak írásos, hanem szóbeli vizsgán is versenyeznek majd. Most aztán még jobban bele lehet húzni a gyakorlásba a matematika órákon és a gondolkodás fejlesztés órákon. Gratulálunk diákjainknak és felkészítő tanáraiknak, akik nemcsak a matematikára, hanem a gondolkodásra és a sikeres együttműködésre is felkészítik tanítványaikat!
Az első hat helyen végzett csapataink pontszámai, felkészítő tanárai és a részletek:

1. hely. Tudósok(k): Balajti Boglárka 6S (Felkészítő tanár Geszti Mónika), Várhegyi Attila, Murvai András, Vargay Tamás (Felkészítő tanár: Gulyásné Vastag Irén  – 6.B)  (Németh Anna – Gondolkodás fejlesztés), 141 pont
2. hely. Manómobil: Tóth Gréta, Prekop Bence, Laskó Zselyke, Demeter Boglárka 5.B (Felkészítő tanár: Gulyásné Vastag Irén),124 pont
5. hely. Kepler 346: Balázs Laura, Beszterczey Petra, Palacios Inez, László Emma Enikő 5.A (Felkészítő tanár: Ambrus Judit)  115 pont
6. hely. Ovisok(k) Boda Márton, Kiss Gergő, Sümegi Soma, Kulyassa Nándor, 6A. (Felkészítő tanár: Németh Anna) 126 pont
6. hely. Kárpátok_szerkezete, Tóth Áron benedek, Vargay András, Sike Zsombor, Lukács Barnabás 8.A, (Felkészítő tanár: Tóth Tibor), 114 pont

Last modified on Thursday, 26 October 2017 09:31