Miskolci római katolikus iskolák közös veni sanctéja - 6, 7, 8 és 9. évfolyamosok figyelmébe!

A 6,7,8 és 9. évfolyamosok szeptember 2-án 9.00 órakor részt vesznek az Egri Főegyházmegye fenntartásában levő oktatási intézményeknek közös tanévnyitó szentmiséjén a Miskolci Arénában. Az osztályoddal közösen érkezzetek meg és 8:30-ig foglaljátok el a helyeteket. Utána az iskolában osztályfőnöki órákkal folytatódik az első tanítási nap. Megjelenés iskolai egyenruhában. A résztvevő ..

...intézmények között a Fráter György Gimnázium és a Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium és Kollégium, valamint a Szent Ferenc-, a Szent Imre, a Vörösmarty és a Gárdonyi Géza általános iskolák diákjai és pedagógusai mintegy két és fél ezren kezdik imádsággal a 2019-20-as tanévet. Ternyák Csaba egri érsek és az iskolák lelkipásztorai, valamint a miskolci papság részvétel ével bemutatott szentmise 9.00 órakor kezdődik. A szentmise után Lóczi Tamás esperes-plébános, az EKIF alelnöke tanévnyitó beszédét hallgatják meg a résztvevők, majd visszamegy minden diák és tanár a saját iskolájába.

Last modified on Monday, 02 September 2019 14:37