Tündérkék a legjobbak között a matematika országos Bolyai Csapatversenyen

Az idei Bolyai Csapatversenyen matematikából az 5.b Tündérkéi megyei 1. helyezést értek el. Szenttamási Lili, Kulyassa Gerda, Pákozdi Petra, Király Fruzsina felkészítő tanárukkal, Németh Anna tanárnővel nagy energiabedobással készültek az országos, és egyben nemzetközi döntőre. A budapesti döntő 2019. november 23-án volt Budapesten, és a feladatsora meglehetősen huncut: a kísérő tanárok bevallották, hogy ők is...

megpróbálkoztak néhány feladattal, de el kellett ismerniük, hogy a lányok jártasabbak voltak a trükkökben. Az ország, és a határon túli magyar iskolák csapatai között is jól megállták a helyüket, minden feladatnak megtalálták egy-egy megoldását.
A jutalom a Margitszigeten várt a a versenyzőket, egy óra tekerés a bringó-hintón. Gratulálunk és további bátor versenyzést kívánunk a Tündérkéknek!


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/jezsu/public_html/gimnazium/templates/wt_edu_pro/html/com_k2/templates/default/item.php on line 249
Last modified on Thursday, 05 December 2019 10:27